Mezinárodní projekt ENGLISH AROUND US

Projekt English around us pokračoval i po našem návratu z hlavního města. Zkušenosti a zážitky z výletu do Prahy jsme zúročili při dalších projektových činnostech. V jarních měsících jsme se věnovali tématu oblékání a oblíbených módních značek.  Také jsme si v pražských ulicích všímali veřejných nápisů v anglickém jazyce a pokusili jsme se humorně zpracovat některé z nich. Výsledkem těchto aktivit jsou prezentace Fashion show a Warning v režii děvčat Michaely Kováčové, Anny Zemánkové, Lucie Konečné, Moniky Koudelkové, Petry Luňáčkové a Lenky Luňáčkové.

V úvodu každého mezinárodního projektu představujeme partnerům Českou republiku a její hlavní město, které je všeobecně považováno za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Napadlo nás, že bychom mohli město přezdívané „Praha stověžatá“, „Matka měst“ nebo „Zlatá Praha“ představit partnerům trochu jinak, než pomocí informací dostupných v učebnicích či na internetu. Rozhodli jsme se, že se letos do našeho hlavního města s členy projektového kroužku skutečně vypravíme.

V období měsíců listopadu a prosince zaměstnávalo všechny účastníky projektu  téma  „ Festivals -Svátky a jejich oslavy“.  Jednalo se především  o svátky  typické pro země Turecko, Itálie, Slovensko a Česká republika, ale také o zvyklosti, které jsou  evropským zemím společné bez ohledu na jejich původ. 

V dnešní době se setkáváme s angličtinou kolem nás téměř denně. Stále častěji zhlížíme v televizi reklamy  s anglickými promluvami, nosíme trička s anglickými nápisy, posloucháme anglické písně nazpívané českými interprety, setkáváme se s veřejnými nápisy  a s nálepkami na zboží v anglickém či jiném jazyce.