Zeměpisná olympiáda 2021

Další vědomostní soutěží, která se letos podařila zrealizovat, je Zeměpisná olympiáda. Soutěž je určena pro všechny, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě i kolem sebe.

Struktura akce zůstala i v distanční podobě zachována. Na soutěžící čekaly tři tematicky zaměřené bloky. Práce s atlasem prověřila jejich dovednost číst informace z různých druhů map, druhý úsek byl zaměřen na teoretické znalosti zeměpisu a v praktické části žáci prokázali dovednost třídit a zpracovávat informace.

Naše škola měla v okresním kole zastoupení ve dvou věkových kategoriích. Šestou třídu reprezentovala Julie Havlíčková (12. místo), Ester Chládková (13. místo) a Jakub Přibyl (14. místo). Ve společné kategorii žáků 8. a 9. tříd si s vrstevníky z okresu změřil své síly Robert Zemánek, který obsadil 6. místo.