Jižní Morava čte

V měsíci listopadu proběhla výtvarně-literární soutěž na téma: „Moje obec – moje město – můj kraj za 100 let“ v rámci projektu Jižní Morava čte“. Jedná se o projekt Městské knihovny Břeclav a Moravské zemské knihovny v Brně, jehož cílem je podpora čtenářství dětí a mládeže v Jihomoravském kraji. Letošního ročníku se zúčastnili také někteří žáci 6. třídy. Vyhlášení probíhalo v místní knihovně v Kořenci, které provázelo autorské čtení spisovatelky Lenky Dokoupilové. O této události již napsali sami žáci 6. třídy:

Jižní Morava čte (Anna Novotná, 6. třída)

Dne 7. 11. se v  kořenecké knihovně ve 4 hodiny uskutečnilo vyhlášení soutěže „Jižní Morava čte“. Na začátek nás potěšila Lenka Dokoupilová a její autorské čtení o Skřítku Vítku a příběh o vzniku právě této knihy. 6. třída se také zúčastnila starší kategorie, kdy třetí místo obsadila Simona Ošlejšková a Vanesa Andrlíková, druhé Barbora Tlamková a Lenka Juříková a konečně první místo Robert Zemánek, Roman Grepl a Vít Zemánek. Nechybělo pohoštění a dobrá nálada.

Knihovna Kořenec (Vanesa Andrlíková, 6. třída)

7. 11. 2018 v 16 hod se v knihovně Kořenec odehrálo vyhlášení literární a výtvarné soutěže „Jižní Morava čte“. Byla tam autorka knížky Skřítek Vítek paní Lenka Dokoupilová. Bylo tam hodně dětí, ale i občerstvení. Ti co nevyhráli, dostali také odměnu. Za 2. – 3. místa dostali lístky do Vidy a 1. místa postoupila do dalšího kola. Děti byly spokojené.

Byly tam i děti z 6. třídy. Na 3. místě byla Simona Ošlejšková a Vanesa Andrlíková, na 2. místě byla Lenka Juříková a Barbora Tlamková a na 1. místě byl Robert Zemánek.