Exkurze do ZD Skály

Dne 17.5. 2017 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili exkurze do ZD Skály. Přivítal je pan Ing. Václav Pliska a přiblížil jim chod družstva.

ZD Skály se zabývá zemědělstvím, prováděním oprav motorových vozidel, provozováním čerpací a bioplynové stanice. V rostlinné výrobě se podnik orientuje na pěstování obilovin a řepky. V živočišné výrobě se zabývá chovem krav plemenných krav masného plemene Charolais.

Žáci měli možnost podívat se do stájových prostor, odchovny plemenných býků i aukčních haly, kde probíhají aukce býků.

Bioplynovou stanicí je provedl pan Kejík, který seznámil žáky s jejím fungováním.

Žákům se exkurze líbila a řada z nich byla překvapena, jak zajímavá a rozmanitá může být práce v tomto oboru

Mgr. Lenka Grénarová