Cyklistická dopravní soutěž

Prosluněné páteční ráno 24. června patřilo na benešovské škole malým cyklistům. Žáci devátého ročníku pod vedením paní učitelky Mgr. Leony Koledové a Mgr. Petry Ondrouškové připravili pro své nejmenší spolužáky dopravní soutěž zaměřenou na jízdu zručnosti na kole. Děti se po absolvování teoretické části soutěže – písemného testu zaměřeného na znalosti z oblasti dopravní výchovy, vydaly na předem připravenou trasu, kde na ně čekaly nelehké překážky (např. osmičku, přenášení pohárku s vodou, jízdu po nakloněné rovině či slalom). Přestože pro některé byla takováto jízda první v životě, předvedli žáci úžasné výkony a dopoledne si užili.

Mgr. Leona Koledová, Mgr. Petra Ondroušková

Cyklistická dopravní soutěž

Poslední týden se na naší škole pravidelně koná cyklistická dopravní soutěž pro děti z prvního stupně, která má dvě části. V první teoretické části žáci a žákyně prokázali své znalosti v dopravní výchově v oblasti  ,,chodec“ a ,,cyklista“, které doplňovali do připravených testů.

V praktické části si zkusili jízdu zručnosti na provizorně připraveném hřišti na parkovacím place před školou.  Toto hřiště s příslušnými disciplínami si pro ně připravili žáci a žákyně deváté  a osmé třídy.

Všichni úspěšní plnitelé testů a nejlepší  závodníci v jízdě zručnosti byli  odměněni ve spolupráci se SRPŠ  drobnými cenami.

Pro děti je tato soutěž nejen zpestřením posledního týdne před prázdninami, ale také dobrou zkušeností a průpravou pro jízdu na kole.

Mgr. Leona Koledová