Anglická divadla

Projekt „Anglické jaro“ zařazujeme  do programu výuky anglického  jazyka již pravidelně  a vždy se setkáváme s příznivým ohlasem od dětí i vyučujících.

I tentokrát tomu nebylo jinak.

Divadelní společnost „ Domino project“ připravila opět dvě představení, která proběhla v Blansku.

Dubnové představení pro žáky 2. stupně neslo  název „The Sweet Sixties“ a pojednávalo o úskalích prvních lásek a dospívání.

Květnové představení pro  žáky 3. – 5. ročníku bylo zpracováno na motivy pohádek Hanse Christiana Andersena. Děti zhlédly tři pohádky, a to Malou mořskou vílu, Pasáčka vepřů a Sněhovou královnu. Známé příběhy umožňovaly hercům používat jednoduchou anglickou slovní zásobou, dotvářet jevištní situace pohybem, akcemi a hudbou a zapojovat divákovu fantazii. A protože především děti mají bohatou fantazii, divadlo si opravdu užily.

Za  vyučující anglického jazyka  Marie Švancarová