Soutěž YPEF 2019

YPEF je anglická zkratka pro vědomostní soutěž „Mladí lidé v evropských lesích“ zaměřenou na lesní ekosystém, hospodaření v lesích a myslivost.  Tříčlenné týmy žáků základních škol v průběhu soutěžního dopoledne odpovídají na teoretické otázky v písemném testu a následně poznávají rozmanité přírodniny a nástroje spojené s lesním hospodářstvím.

Letošní místní kolo se konalo ve středu 20. února v prostorách Lesní správy Černá Hora. Naši školu zde opět reprezentovala dvě družstva. Trojice žáků ve složení Zuzana Klementová, Natálie Honzírková a Adam Mikulášek vylepšili své umístění z loňského roku a obsadili 2. místo. Druhý tým, který tvořila Martina Kohoutková, Magdalena Králová a Kateřina Čížková, se při své premiéře na této akci umístil na 5. místě.

Gratulujeme.