Výprava do jeskyní

Ve středu 15. ledna podnikli žáci 6. a 7. ročníku výlet do Sloupsko-šošůvských jeskyní. Klasická prohlídka jeskynního systému je v zimním období ozvláštněna tím, že si každý návštěvník tak trochu hraje na  speleologa a jeskyněmi prochází při světle baterky.

Vybaveni „čelovkami“ vydali se i naši žáci v doprovodu průvodkyně na 90minutovou procházku šošůvskou částí jeskyní. V kuželech světel baterek se před nimi vynořovaly krápníkové útvary různých tvarů a velikostí, propasti  či temné chodby. Tajemnou atmosféru podzemních prostor dotvářeli zimující vrápenci zavěšeni na stěnách jeskyní návštěvníkům téměř na dosah ruky.

Součástí prohlídkové trasy byla také jeskyně Kůlna, kde si žáci prohlédli zmodernizovanou archeologickou expozici s pozůstatky osídlení neandertálského člověka.

Mgr. Petra Ondroušková, Mgr. Tereza Janků