Volba povolání

Žáci devátého ročníku již mají vybrané své budoucí střední školy a teď čekají, jak obstojí u přijímacího řízení. Jednotné zkoušky z českého jazyka a matematiky budou skládat žáci, kteří si vybrali obor ukončený maturitní zkouškou, a nejedná se obor umělecký. Vodítkem k výběru střední školy a volby povolání jim mohly být aktivity v rámci předmětu Pracovní činnosti. Žáci 9. ročníku se na podzim zúčastnili Veletrhu středních škol v Boskovicích, také navštívili poradenské pracoviště ÚP. Společně s žáky 8. ročníku se podívali do firmy Novibra Boskovice, která vyrábí vřetena pro dopřádací stroje. Ve výuce se věnujeme sebepoznání (např. která hemisféra převládá v myšlení; moje silné a slabé stránky; test vnímání; osobnost vzhledem k povolání), charakteristice povolání, světu financí, možnostem dalšího vzdělání i přípravě na přijímací zkoušky.

Přejeme našim deváťákům, aby jejich cesta k budoucímu povolání byla úspěšná.

Mgr. Lenka Grénarová

příloha:  foto – exkurze Novibra Boskovice