Ukrytí časové schránky

Dne 6. 10. 2020 se žáci 7. ročníku vydali na cestu za území školy, a to za účelem ukrytí časové schránky.

Časová schránka je úložný prostor, který je vytvořen pro uchování materiálních věcí pro budoucí generace. Schránka byla vytvořena ze železa, aby se nerozložila po uložení do zeminy.

Žáci si přinesli své osobní předměty, které posléze vložili do schránky. Nebyly to žádné materiálně cenné věci. Dovnitř byly ukládány fotografie třídy i jednotlivců, ale i bonbóny, trička či dopisy, ve kterých sdíleli svá přání, zážitky, názory či postoje.

Schránka byla zakopaná na místo mezi obcemi Benešov a Buková. Žáci si pečlivě zapsali souřadnice pro případ, kdyby schránku chtěli otevřít po čase sami.

7. ročník si přeje, aby schránka byla otevřena až v roce 3000. Kdo ví, co se bude odehrávat v tomto čase? Kdo ví, zda budou stále volné pláně a zelené lesy v okolí Benešova. Budou na tomto světě stále chodit lidé? Kdo tuto schránku otevře? Naloží s ní v dobrém?

To se již nedozvíme. Můžeme pouze doufat v dobrý konec.

Mgr. Andrea Štarmanová

Třídní učitelka