Exkurze do Poslanecké sněmovny ČR

Ve středu 6. října 2021 navštívili žáci 5. ročníku naše hlavní město Prahu. Po příjezdu do Prahy jsme se metrem přepravili na Pražský hrad, prohlédli jsme si katedrálu sv. Víta a prošli Zlatou uličku. Po Nerudové ulici jsme se dostali do Poslanecké sněmovny ČR, která byla cílem naší exkurze.

Žáci si v průběhu 75 minut prošli sněmovnu včetně Jednacího sálu, kde měli možnost kromě nádherné výzdoby sálu vidět i hlasovací zařízení poslanců. Žáci tak poznali místa, ve kterých se tvoří a schvalují zákony. Naše cesta dále vedla před Senát ČR, neboť zákony musí schválit i tato komora a poté zákony putují k panu prezidentu ČR. Ve Valdštejnské zahradě jsme se najedli, odpočali a přes Karlův most jsme přešli na Staroměstském náměstí k orloji. Po odpočinku naše kroky vedly na Havelské tržiště na Václavské náměstí do restaurace McDonald’s a soše sv. Václava, patrona naší vlasti.

Na závěr jsme se přesunuli na Hlavní nádraží Praha a rychlíkem jsme dojeli do Skalice n. Svitavou a zde již na děti čekali jejich rodiče.

PhDr. Radomíra Hénková