Pravidla provozu ZŠ - 1. stupeň

PRAVIDLA PRO PROVOZ ZÁKLADNÍ ŠKOLY – I. STUPEŇ OD 25. 5. 2020

• Provoz 1. stupně základní školy bude zahájen 25. 5. 2020, doba provozu 7.10 – 15.00.Účast dítěte ve škole není povinná.

• Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy nejpozději do 18. 5. 2020, zařazení žáka do skupiny po termínu 25. 5. 2020 nebude možné. Prosím o vyjádření do 11. 5. 2020 prostřednictvím následujícího dotazníku, abychom mohli organizaci vzdělávání ve škole řádně připravit. Děkuji.

Dotazník pro rodiče žáků 1. stupně

• Vzdělávání bude organizováno ve skupinách maximálně po 15 dětech (mohou být spojeny ročníky), o zařazení žáka do skupiny rozhoduje ředitel školy.

• Dopolední blok 7:10 – 10:45 – 11:40 (4 – 5 vyučovacích hodin) bude zaměřen na vzdělávání žáků v obsahu, který škola realizuje v rámci vzdělávání na dálku. Vzdělávání budou zajišťovat pedagogičtí pracovníci (učitelé i asistenti).  Přestávky budou upraveny tak, aby se nepotkávaly děti z různých skupin.

• Odpolední blok(po obědě – max. do 15:00) bude zaměřen na zájmové vzdělávání žáků odpovídající „družině“ – bude realizováno, pokud počasí dovolí, hlavně venku (vzdělávání budou zajišťovat vychovatelé, učitelé i asistenti). Dejte prosím žákům vhodné oblečení.

• Při cestě do školy a ze školy se na děti a doprovod vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovým opatřením (roušky, odstupy 2 m).

• Žáci se neshromažďují před školou, udržují rozestupy. Zákonní zástupci či doprovod žáků do budovy nevstupují.

• První den (25. 5.) vyzvedne žáky před školou pedagogický pracovník, sdělí jim třídu, ve které bude probíhat jejich vzdělávání. Cestou se zastaví v šatně (nezapomeňte si vzít klíček od skříňky), kde si děti vezmou přezůvky a všechny další věci. Další dny již žáci chodí do třídy sami, jdou rovnou do třídy, zbytečně se nezdržuje v ostatních prostorách školy. U vchodu školy si vydezinfikuje ruce, ve třídě se přezují (do šaten již chodit nebudou) a opět si vydezinfikují či umyjí ruce. Po celou dobu využívají přidělenou lavici, místa nestřídají. Složení skupin je neměnné.

• Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.

• V prostorách třídy žáci i pedagogičtí pracovníci nemusí nosit roušky, pokud je zachován rozestup 2 metry. Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. skupinová práce), žáci roušky musí mít. V ostatních prostorách školy (chodby, wc, atd.) žáci i pedagogové MUSÍ roušky nosit.

• Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a 2 sáčky na uložení roušky (jeden na použité roušky, jeden na dočasně sejmuté roušky). Sáčky, prosím, označte např. použité, sejmuté.

• Po každém bloku se žáci dezinfikují nebo umyjí ruce.

• Žáci odchází ze školy pravidelně v předem domluveném čase, buď po dopoledním bloku, po obědě nebo během odpoledního bloku – prosím o pravidelnost.

• V případě nutné změny upozorní zákonný zástupce pedagogického pracovníka den dopředu. Škola vede evidenci o docházce žáků do skupin, v případě nepřítomnosti delší než 3 dny, žádá škola informaci od zákonného zástupce o důvodech nepřítomnosti.

• Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest nesmí do školy vstoupit, dítě jevící zdravotní komplikace nebude do školy přijato.Pokud bude dítě vykazovat některý z možných příznaků COVID-19,  bude umístěno do izolace a zákonný zástupce je povinen jej co nejdříve vyzvednout. O podezření budeme informovat spádovou hygienickou stanici.

• Zákonný zástupce musí podepsat čestné prohlášenío neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.) a seznámit se s vymezením rizikových skupin. Pokud zákonný zástupce tyto dokumenty nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna. Čestné prohlášení naleznete v příloze. Prosím vyplňte jej a žáci ho odevzdají první den 25. 5. 2020.

• Stravování bude zajištěno, děti si jídlo a pití nebudou nabírat samy a nebudou si brát ani příbory – vše bude připraveno předem. Stravování bude probíhat po skupinách. Rouška se odkládá pouze při samotné konzumaci jídla a pití do vlastního sáčku. Před vstupem do jídelny si dítě musí vydezinfikovat či umýt  ruce.

• Ve škole bude zajištěna zvýšená desinfekce.

• Žáci si do školy nesmí nosit vlastní hračky.

Děkujeme všem za pochopení.

Mgr. Lubomír Šín

1. čestné prohlášení covid (248,23 KB)