S plechovkou do Prahy

V uplynulém školním roce se současný sedmý ročník zapojil v hodinách zeměpisu do soutěže Zmatené plechovky, kterou pořádala firma Bonduelle. Během plnění čtyř zábavných úkolů se žáci seznámili s významem třídění kovů a jejich následnou recyklací.  Za správné splnění všech aktivit získali za odměnu výlet na výstavu Cesta obalu v Národním zemědělském muzeu v Praze.

Do vlaku směr Praha, i s nezbytnou plechovkou, nasedli sedmáci v úterý 14. září. První zastávkou jejich výpravy bylo muzeum, kde absolvovali výukový program. Poté se vydali na procházku po nejvýznamnějších pražských památkách.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Mgr. Petra Ondroušková

Ohlasy a dojmy žáků z návštěvy Prahy si můžete přečíst zde:

• Na exkurzi v Praze jsem se dozvěděl, že se papír dá 7x recyklovat.
  • Na exkurzi v Praze se mi líbilo úplně vše.
  • Exkurze byla super. Moc se mi líbila návštěva muzea, památek i cesta vlakem.
  • Exkurze byla zábavná, vtipná a dobrodružná. Ráda bych se znovu podívala na Karlův most, abych se zde mohla více porozhlédnout.
  • V muzeu jsem se dozvěděla, že se k nám obaly vrací v jiných tvarech.
  • Na exkurzi mě nejvíce překvapilo, že na střeše muzea byla zahrádka se záhonky a nádherný výhled.
  • Dozvěděl jsem se, že se plast rozkládá miliony let.
  • Exkurze byla nejlepší.
  • Na exkurzi se mi nejvíc líbilo, že jsme měli rozchod a šli se podívat do mekáče, KFC a Primarku.
  • Exkurze do Prahy byla úžasná, protože byla sranda (hlavně ve vlaku) a něco jsem se dozvěděla.
  • Na exkurzi mě překvapilo, že se nikdo v Praze neztratil.
  • Nejvíc se mi líbilo, že jsme si užili spoustu legrace, cesta vlakem, muzeum a Pražský hrad