Lyžařský výcvik – Štědrákova Lhota 7. 1. – 11. 1.

Žáci 2. stupně měli v letošním roce možnost zúčastnit se pětidenního lyžařského kurzu v Jeseníkách. Nadšení žáků do zimních sportů nás velice potěšilo. Přihlášky se hrnuly a finální počet se zastavil na 32 žácích.

Ti v pondělí 7. 1. zamávali svým spolužákům, kteří zůstali ve škole, přes okno autobusu a plni očekávání jsme společně vyrazili směr Štědrákova Lhota. Po dvou hodinách cesty jsme dorazili na místo určení. Naším domovem se po dobu pobytu stal pěkný rodinný penzion Lesanka, který se nacházel pár metrů pod svahem. Po ubytování náš již čekal nabitý program.

Žáci, rozděleni do dvou skupin podle úrovně, každý den absolvovali dopolední a odpolední dvouhodinový výcvik pod vedením instruktorů Jana Kyzlinka a Jany Kejíkové. Někteří žáci si s lyžemi rozuměli již na počátku, ti ostatní pronikali do základů tohoto sportu postupně v průběhu pětidenního pobytu. I přes několik pádů a kotrmelců si nakonec základy lyžování osvojili všichni a mohli své dovednosti porovnat ve čtvrtečním slalomu.

Po večeři a odpoledním odpočinku byl pro žáky připraven každý den zábavný program. Hrály se společenské a stolní hry, soutěžilo se v piškvorkách, vyhlašovaly se soutěže a poslední den se i tancovalo.

Kurz jsme si všichni užili a teď už můžeme jen vzpomínat na hezké zážitky a těšit se na příští rok.

Výsledky soutěže ve slalomu:

1. skupina chlapci/ dívky

Martin Kopáček