Zimní prohlídka Sloupsko-šošůvských jeskyní

Ve středu 30. ledna podnikli žáci 6. ročníku výlet do Sloupsko-šošůvských jeskyní. Klasická prohlídka jeskynního systému je v zimním období ozvláštněna tím, že návštěvníci prochází jeskyněmi pouze při světle baterky. Vybaveni „čelovkami“ vydali se i naši žáci v doprovodu paní průvodkyně na 90 minutovou procházku podzemím. V kuželech světel baterek se před nimi vynořovaly krápníkové útvary různých tvarů a velikostí, propasti  či temné chodby. Tajemnou atmosféru podzemních prostor dotvářeli zimující netopýři zavěšeni na stěnách jeskyní návštěvníkům doslova na dosah ruky. Součástí prohlídkové trasy byla také jeskyně Kůlna, kde si žáci prohlédli archeologickou expozici s pozůstatky osídlení neandertálského člověka a koster pravěkých zvířat.