Jak přiblížit dětem dobu Karla IV.

V sobotu 14. května jsme si připomněli 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. Jelikož patřil mezi naše nejvýznamnější panovníky, mimo jiné se zasloužil o založení Karlovy univerzity v Praze, ale také o výstavbu Nového Města pražského, Karlova mostu, hradu Karlštejn a také o rozšíření území českého státu, byla by škoda tohoto výročí nevyužít pro přiblížení této doby dětem.

Dějiny světa jsou jednou z nejdůležitějších součástí obecného vzdělání. Jenže zapamatovat si všechny údaje a data je někdy hodně obtížné, zvláště pro děti.

Proto se i žáci 4. a 5. ročníku v hodinách Vlastivědy pustili do projektu o Karlu IV. Nejdříve si žáci prošli publikace a romány přibližující život Karla IV., dále zhlédli dokumentární film z pořadů ČT zabývající se touto tématikou. Projekt probíhal nejen v hodinách Vlastivědy, ale i v Českém jazyce a Výtvarné výchově.

Mgr. Leona Koledová