Dravci a sovy Seiferos

Ve čtvrtek 10. října se žáci základní školy sešli s dětmi z mateřské školy na místním fotbalovém hřišti, aby zde společně zhlédli výukový program společnosti Seiferos. Mezi 35 vybranými zástupci dravců a sov se objevily známé druhy jako například poštolka, sokol či sýček, i ty méně známé jako je luňák, raroh či kulíšek.

Program zahájila přednáška o životě předváděných ptáků a jejich charakteristických znacích. Některé druhy si žáci mohli prohlédnout zblízka a jen málokdo odolal nabídce pohladit si výra, naši největší sovu. Velký ohlas u dětí měla také druhá část akce s ukázkami lovu. Nad hlavami dětí zakroužilo mládě orla bělohlavého, své lovecké schopnosti předvedla sova pálená, sokol i jestřáb. V závěru byli nejpozornější žáci odměněni příletem dravce na jejich ruku.