Dětský den 31. 5. 2019

Milí žáci a paní učitelky, vítejte v kouzelném pohádkovém lese.

Dovolte, abychom se vám představili, já jsem Asterix a já Obelix. Idefix se nám bohužel někam zaběhl, kdybyste ho náhodou po cestě potkali, tak ho prosím naveďte zpátky k nám.

Určitě teď přemýšlíte nad tím, co, nebo kdo, vás v pohádkovém lese čeká. Některým se možná vybavil strašidelný drak, někomu čarodějnice z perníkové chaloupky, nebo třeba také loupežníci z pohádky Lotrando a Zubejda. Nemusíte mít však obavy, v našem pohádkovém lese vás čekají jen hodné pohádkové postavy, které si pro vás připravily spoustu her a úkolů, za jejich splnění získáte indicie, které vám pomohou k odhalení pokladu. Teď už vám přejeme hodně štěstí a můžeme se pustit do prvního úkolu.

Těmito slovy přivítali žáci 9. třídy své mladší spolužáky a děti z mateřské školy v pohádkovém lese. Žáci v lese mohli potkat kromě Asterixe a Obelixe také Pata a Mata, Křemílka a Vochomůrku, lesní víly nebo princezny. Ti si pro žáky na každém stanovišti připravili spoustu úkolů – závody přes překážky, navigování kamaráda, házení šiškami, skládání puzzle, hledání pohádkových dvojic, stavění domečků a také nesměla chybět stopovačka za pokladem. Třídy, které úspěšně rozluštily všechny záludné úkoly a šifry a získaly tak správný kód od pokladu, dostaly na závěr sladkou odměnu.