9. ročník se připravuje na výběr střední školy

Žáky 9. ročníku čeká na jaře velmi důležité rozhodnutí - výběr střední školy. V listopadu se proto zúčastnili dvou akcí, které by jim měly tuto volbu usnadnit.

Návštěva Dne otevřených dveří a Burzy SŠ v Boskovicích jim pomohla zorientovat se v široké nabídce oborů středních škol v regionu, prohlédli si zázemí jednotlivých škol a seznámili se s průběhem a náplní výuky vybraných oborů.

Na Úřadu práce v Boskovicích žáci absolvovali program zaměřený na volbu povolání a kariérní poradenství. Společně s pracovníky ÚP si stanovili hlavní kritéria pro výběr střední školy a základní odlišnosti v různých typech vzdělávání. V krátkém dotazníku a následně i hravou formou si zhodnotili své schopnosti a předpoklady pro budoucí povolání.