Mezinárodní projekt naší školy byl opět úspěšný

Část letošního školního roku strávilo 24 žáků  a několik  vyučujících naší školy realizací mezinárodního projektu s názvem „Story- Based English Teaching“, jehož myšlenkou bylo učit děti anglickému jazyku prostřednictvím pohádek.  O projektových činnostech se zeměmi Turecko, Rumunsko a Polsko jsme Vás pravidelně informovali na webových stránkách naší školy. Práce probíhala přes program e Twinning, což je aktivita Evropské komise, která umožňuje učitelům a žákům mateřských, základních a středních škol spolupracovat on line v bezpečném prostředí. Dvě nebo více evropských škol tak společně realizují projektové činnosti  - vytvářejí a sdílejí dokumenty, texty, obrázky, videa a komunikují ve společném virtuálním prostoru – Twinspace. Mezinárodních projektů přes aktivitu e Twinning proběhne každoročně v ČR několik set a dvakrát ročně jsou certifikátem „Quality label“ oceněny projekty, které slouží jako příklad dobré praxe dalším školám. Mezi 30 nejúspěšnějších a kvalitních projektů byl v letošním roce vybrán i náš projekt „Story-Based English Teaching“.

Konference Národního podpůrného střediska, jejíž součástí bylo i předávání cen „e Twinning Quality label,“ proběhla tentokrát ve městě Most.

Velké poděkování patří Monice Koudelkové (žákyni 7. ročníku), která pro naše slavnostní přebírání cen navrhla několik projektových plakátů a prezentaci. Můžete je zhlédnout na školní náštěnce a rovněž je přikládáme k projektové dokumentaci na webových stránkách  školy.

Mgr. Marie Švancarová

Přílohy

  1. Plakát 2012 - Monika Koudelková (2,49 MB)