Den Evropy

9. května si stanovila Evropská unie jako Den Evropy, neboť v tento den roku 1950 vznikl dokument, který předeslal vznik EU a tím spolupráci evropských zemí. V naší škole si tento den připomínáme projektem zvaným Den Evropy, který se stal dlouhodobým a bude zpracováván řadu let vždy žáky devátého ročníku.

Každý ročník si vylosuje jednu z členských zemí EU, kterou po dobu následujících cca dvou měsíců zpracovává do prezentací po určitých částech např. historie, geografické údaje, kulturní bohatství, hospodářství, sociální poměry atd. Výsledek svého snažení prezentují žáci na konci června svým spolužákům z ostatních ročníků II. stupně.

I vám nabízíme ke zhlédnutí jejich práce, které budou vzhledem k dlouhodobosti projektu každý rok doplňovány.

Nizozemí

1. Geografie (1,29 MB)
  2. Hospodářství (2,77 MB)
  3. Kulturní bohatství (17,64 MB)