Poznávací výlet do Bratislavy

Do hlavního města Slovenské republiky Bratislavy jsme měli možnost se i skutečně podívat v rámci poznávacího výletu dne 20.6.2013. O zhodnocení poznávacího výletu očima dětí se postarala Lenka Švédová.

Minulý rok jsme vyhráli ocenění za mezinárodní projekt STORY BASED ENGLISH TEACHING, a tak  všechny, kdo se na projektu podíleli, vzala paní učitelka Švancarová za odměnu do Bratislavy. Ve čtvrtek 20. 6. 2013 jsme se naskládali do autobusu, v Černé Hoře jsme ještě naložili pana průvodce a jeli jsme. Po cestě jsme se hity Miro Žbira, Elanu, Teamu nebo Petra Nagyho  naladili na slovenčinu a kolem 10 hodiny jsme boli v Blave. Viděli jsme největší sídliště Petržalka, přejížděli jsme po Novém mostě, na kterém se ve výšce tyčí „UFO“ kavárna.
Prohlídka města začala Bratislavským hradem, poté jsme se vydali uličkami do staré části města, kde jsme se setkali s typickými postavami Bratislavy Čumilem a Schöne Nácim. Na rozpáleném náměstí jsme se napili vody zdarma, koupili si zmrzku a zchladili se v kašně.
Následovala hojdačka po Dunaji, kde už vál příjemný větřík a nohy chvilku odpočívaly.
Potom se naše kroky ubíraly po nábřeží do EUROVEY. Tam jsme měli hodinový rozchod a všichni dobře nakoupili nebo se občerstvili.
Pak nám pan řidič předvedl ukázkový průjezd zatáčkou a jeli jsme na Děvín, odkud byl krásný výhled na soutok Dunaje a Moravy. Po povodních nikde ani památky. Tam se nás ujala paní průvodkyně a poutavě nám povídala něco o historii.
V Hustopečích na nás čekala večeře. V autobuse jsme plnili kvízy o Slovensku a znalostech slovenského jazyka, a tak nám cesta rychle uběhla.
I když byl den velmi náročný, bude patřit k těm nezapomenutelným.

Lenka Švédová, 9. ročník

 

Protože rádi zpíváme, přiložili jsme ke zhlédnutí odkaz na  naše dvě videa nazpívaných písní. Píseň:  „Count on me“ nazpívala děvčata  Lenka Švédová, Barbora Novotná a Petra Luňáčková  pod vedením Moniky Koudelkové. Děvčata sklidila na projektovém portálu veliké uznání a chválu za zpěv i skvělou angličtinu. Další z písní je „Hlídač krav“, kterou jsme společně nazpívali se všemi členy kroužku.  S touto písní jsme se rozloučili s projektovými partnery a popřáli jsme všem hezké prázdniny. Odkaz ke zhlédnutí nazpívaných písní přikládáme:

Count on me - https://www.youtube.com/watch?v=Hs2Bn3lB_TY

Hlídač krav - http://www.youtube.com/watch?v=1j4NzecmK3c&feature=youtu.be

Hezké prázdniny přejeme i Vám a se všemi příznivci našeho projektového tvoření se těšíme  na shledanou  v příštím školním roce.