Naše první výstupy v projektu

V měsících říjnu a listopadu měli členové projektového kroužku vskutku plné ruce práce s představením České republiky a regionu Boskovicko  na pracovní ploše  e Twinningového  portálu. Jednalo se o poskytnutí  informací, které by potencionálního návštěvníka naší země mohly  zajímat.

Každý ze 14 partnerů  projektu „A virtual trip to our country“ shromažďoval materiály pro tvorbu prezentací, fotodokumentace  či videí, ve kterých měla být vystižena důležitá fakta a postřehy  o  dané zemi. Úkolem  všech  účastníků projektu bylo jednotlivé příspěvky sledovat, sdílet a následně se pak rozhodnout, kterou zemi  virtuálně navštíví. V rámci této činnosti jsme se všichni  zaměřili na informace o poloze, rozloze, státním zřízení, státní měně, úředních jazycích, zajímavých místech, způsobu cestování, možnostech ubytování, tradicích a kultuře každé  země. V naší „dílně“ tedy vzniklo mnoho materiálů, které jsme partnerům poskytli ke zhlédnutí.

Informace o naší škole, její poloze a rozvrhu hodin typické české školy zpracovala děvčata Michaela Menšíková, Hana Přikrylová, Petra Rathouská, Anna Zemánková, Kristýna Dokoupilová, Petra Luňáčková, Lenka Luňáčková a Michaela Kováčová. Mimo základních faktů o škole připravila děvčata  prezentaci, v níž se snažila vystihnout, že vyučování může probíhat zábavnou formou. S docházkou do školy souvisí také prázdniny a svátky, jež znamenají pro děti  a jejich rodiče dny volna. Nejoblíbenějšími  svátky  u nás jsou dle průzkumu  Marka  Čecha Velikonoce, Vánoce a Masopust.

Nejobtížnějším úkolem bylo vybrat místa v České republice, která  by mohla být pro cizince atraktivní. Před samotným zpracováním tématu jsme se mezinárodních partnerů poptali, co  o naší krásné zemi vědí. Nejčastější odpovědí  bylo: Praha, pivo, Jaromír Jágr a Krteček. Rozhodli jsme se tedy rozšířit obzory nejen přátelům v Evropě, ale i sobě. Začalo intenzivní vyhledávání informací, odkazů na internetu, vzpomínání na učební látku o České republice, sledování aktuálních událostí  a pátrání v historii země. Výsledkem je mnoho materiálů, které Vám postupně zprostředkujeme na tomto webu.

Prvními vlaštovkami  naší práce jsou prezentace:   Top places in the Czech Republic  Lenky Švédové, TheTown Boskovice od Filipa Zatloukala a Marka Čecha, The Village Okrouhlá  Kateřiny Pilátové a Karolíny Tiché, prezentace o Kořenci od Jany Kejíkové a Adama Svobody a Prague, the capital city  Lucie Konečné a Anny Zemánkové.

Ze školních lavic

1. Kořenec - Adam Svoboda (9,76 MB)
  2. Our favourite holidays - Marek Čech (369,81 KB)
  3. Prague, the capital city - Lucie Konečná, Anna Zemánková (1,25 MB)