Evropská konference e Twinningu v Lisabonu

V loňském školním roce se naší škole podařilo získat za práci na mezinárodních projektech prostřednictvím e Twinningu dvě velmi významná a prestižní ocenění, a sice „European Quality Label“(Evropský certifikát kvality) za kvalitní a přínosnou práci na mezinárodních projektech a „Evropskou cenu Label,“ udělovanou Domem zahraničních služeb a Ministerstvem školství za vyjímečné a inovativní aktivity v oblasti jazykového vzdělávání za využití ICT technologií.

Na tato ocenění v měsíci březnu letošního roku navázala další pro naši školu významná událost. Bylo to pozvání na Evropskou konferenci v portugalském Lisabonu, kam jsme byli přizváni, abychom zde prezentovali naši práci na mezinárodních projektech a podělili se o své zkušenosti s ostatními evropskými pedagogy a partnery. Na konferenci byly zastoupeny oceněné školy z každé evropské země. Českou republiku v Lisabonu reprezentovaly 3 základní školy, 2 školy střední a 1 škola speciální.

Pro účely představení naší školy a práce dětí na mezinárodních projektech připravili členové projektového kroužku několik prezentací a video, v nichž jsme se snažili popsat a ukázat projektové aktivity od počátečního zapojení naší školy do e Twinningu až po současnost. Všechny zhotovené materiály přikládáme ke zhlédnutí i Vám na školním webu v sekci: Projekty-Mezinárodní projekty- A virtual trip.

Mgr. Marie Švancarová

Projektové video, autor Marek Hebelka:  http://www.youtube.com/watch?v=-XC09nk5kpU

Přílohy

1. Our projects - Hana Přikrylová, Petra Rathouská, Michaela Menšíková (5,03 MB)