Česká kuchyně

Další náměty  práce  v  projektu „A virtual trip to our country“ byly  zaměřeny na reference  o české tradiční kuchyni  a možnostech stravování v regionu Boskovicko.  A protože se česká kuchyně má opravdu čím pochlubit, rozhodli jsme se některá tradiční jídla pro projektové partnery sami připravit a následně vyfotografovat. Vůni a chuť pokrmů jsme jim samozřejmě také zaslali, avšak jen virtuálně!

Ve školní cvičné kuchyni   jsme společně upekli  jablečný koláč, který je  v našich domácnostech velmi oblíbený.  Projektový tým si rozdělil práci a za několik desítek minut  se už  celou školou  nesla  vůně našeho pekařského díla. Ani jsme netušili, jak jsou někteří naši kamarádi v kuchyni  šikovní! Byla to zábava a velmi příjemně strávené odpoledne. Užili jsme si přípravu i ochutnávku koláče.

Do několika zemí Evropy jsme pak zaslali recept na náš jablečný koláč s přiloženými fotografiemi a  všem jsme popřáli  dobrou chuť. Recept na jablečný koláč pro naše účely připravila Monika Koudelková   i  v elektronické podobě.  Prezentace, vytvořené  v souvislosti s tímto námětem, jsou ukázkou české národní kuchyně a oblíbených jídel, zejména u dětí.

Už v minulosti jsme v rámci mezinárodních projektů několikrát  zavítali do restaurace Morava v naší obci,  kde nám její  majitel  i zaměstnanci  vždy vyšli vstříc a poskytli informace či služby, které jsme potřebovali.  Tentokrát jsme společně s personálem zdejší kuchyně  zapracovali na nabídce tradičních jídel  a  místních  specialit.  K jídelním lístkům v německém a holandském jazyce teď  v restauraci Morava   přibude jídelníček v jazyce anglickém, na jehož tvorbě  jsme se podíleli.

Za spolupráci velmi děkujeme majiteli restaurace panu  Vítkovi Koudelkovi, paní  Zdeně Koudelkové a paní Miroslavě Ševčíkové. Poděkování patří i všem dětem projektového kroužku za skvěle odvedenou práci. Největší podíl na zpracování  tématu „ národní kuchyně“ měla děvčata : Monika Koudelková, Lenka Švédová, Jana Kejíková, Barbora Novotná, Petra Luňáčková, Lenka Luňáčková, Marie Hebelková, Kristýna Dokoupilová, Kateřina Pilátová, Karolína Tichá, Michaela Menšíková , Hana Přikrylová a  Petra Rathouská. Lenka Švédová  pro  cizí návštěvníky našeho regionu přiložila  k jídelnímu lístku několik informací  o možnostech cestování v České republice.

Mgr.  Marie Švancarová

1. Apple pie - Marie Hebelková, Kristýna Dokoupilová, Lenka Luňáčková (2,75 MB)
  2. Czech favourite meal - Kateřina Pilátová, Karolína Tichá (503,81 KB)
  3. Roast pork with cabbage and dumplings - Monika Koudelková, Petra Luňáčková, Lenka Švédová, Jana Kejíková, Barbora Novotná (3,72 MB)