Domácí příprava 18. - 22. 5.

Český jazyk

Slabikář str. 86 - 87 slabiky dě, tě, ně (vysvětlete dětem, že v těchto slabikách se liší výslovnost od psaní, vyslovujeme ď e, ale píšeme atd.

Písanka 4. díl - str. 5 - 8 (tvary velkých písmen Ch a D napřed procvičte ve větším formátu)

seš. Psaní - opis ze Slabikáře str. 63 cv. tužka (říkanka o kočce)

+ listy na procvičování čtení (tyto listy neztrácejte, děti si přinesou další týden s sebou do školy)

Pracovní sešit 4/A str. 8 - 11

- str. 9 je procvičování geometrie (pravítko + ořezaná tužka č. 2 nebo 3 nebo HB), přiložit pravítko k méně vyznačeným stranám geometrických tvarů a vyznačit

- pokračovat ve sčítání s přechodem přes desítku 7 + ..., 6 + ... (návod je naskenovaný v příloze)

Prvouka

- pouze pracovní list o zdravé výživě

Žádám Vás, aby Vaše děti nedělaly více, než jsem vypsala, aby v pondělí při nástupu do školy byly všichni stejně. Ostatním (tedy těm, co do školy nenastoupí a budou pokračovat ve studiu doma), budu úkoly dál samozřejmě posílat mailem.